Dilatasyonların Önemi

Dilatasyonların Önemi

Dilatasyonların önemi yapılarda imar sürecinde bırakılması gereken boşluklardır.

İmar sürecinde dilatasyon işlemlerine gerekli önem verilmeli ve ihmal edilmemelidir. Dilatasyon sayesinde birçok olumsuzluğun önüne geçilebilir veya olumsuzluklar tamamen önlenebilir.

Dilatasyonun önemi gerek yatay gerek dikey olarak farklı veya aynı tipte yapılarda kullanılabilmesidir.

Yapılarda kullanılan her malzeme yapı olarak birbirinden farklılık göstermekte ve bu nedenle malzemelerin birleşimi ile oluşan yapıda, bazı kısalma veya genleşme değişimleri meydana gelebilmektedir.

Bu olası genleşme veya kısalma hareketleri, yapının zarar görmesine neden olabilir.

Yapının zarar görmesini önlemek, kullanılan malzemelerdeki yapı farklılığı nedeniyle oluşan olumsuzlukları gidererek yapıyı korumak dilatasyonlar sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Malzemelerin yapı değişikliklerinden oluşan değişimlerin yanı sıra, hava ve iklim koşulları nedeniyle yapının bazı olumsuz durumlarla karşılaşma durumu söz konusudur.

Bu durumun önceden, yapının imar aşamasında önlenmesi, yapının zarara uğramaması için önem kazanmaktadır.

Yapının hava ve iklim koşulları, sıcak ve kış aylarındaki sıcaklık ve ısı değişimleri gibi farklılıklar nedeniyle oluşabilecek genleşme veya kısalma gibi değişimlerden etkilenmemesi için, dilatasyon kullanımı gereklidir.

Dilatasyon önemi yapıların yaşanabilecek bazı olumsuz durumlar karşısında sağlam kalabilmesi, zarar görmemesi açısından çok önemlidir.

Yapılarda bırakılan bu boşluklar yani dilatasyonlar yardımıyla, genleşme gibi hareket değişimleri için açıklık bırakılmakta ve yapının zarar görmesi engellenmektedir.

Bununla birlikte, beklenmedik bir olumsuz durum karşısında da yapının tümünün değil, sadece belirli ilgili kısmının zarar görerek kısa sürede düzeltilmesi hedeflenerek de dilatasyonlar yapılarda tercih edilmektedir.

Dilatasyonların, yapıların imarında yapının zarar görmemesi, tahribe uğramaması ve önlemler alınması amacıyla kullanımına önem verilmelidir.

Dilatasyon alüminyum profiller farklı alanlar için kullanılabiliyor. Firmamızın dayanıklı ve sağlam olarak üretmiş olduğu çok çeşitli dilatasyon profilleri bulunuyor. Kanal kaplama profili, duvar kanat profili, kalın duvar kapağı ve ince duvar kapağı olarak farklı boyut, ölçü ve kullanım alanlarında karşımıza çıkıyor.

Dilatasyon

Akustik Duvar ve Tavan Kaplamaları

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, duvar ve tavanların akustik ses emici kumaşlarla kaplanmasıyla oluşturulan panellerdir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtım özelliğine sahiptir. Akustik kaplama ürünleri darbeye dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Akustik duvar ve

Dilatasyon Profili Fiyat

Dilatasyon Profili Fiyat Dilatasyon profili fiyat farklı faktörlere göre değişim göstermektedir. Bu faktörlerin en belirleyicisi ise boşluğun uzunluğu ve hangi maddenin kullanıldığıdır. En kesin fiyat için boşluğun ölçülerinin belirtilmesi gerekir. He yıl belirli fiyatlar belirtilmektedir.

Zemin Kapak Profilleri

Zemin Kapak Profilleri Zemin kapak profilleri inşaat sektörü için önemli olan uygulamalar içerisinde yer alır. Dilatasyon işlemi sonrasında yaygın olarak yapılan işlem zemin kapak profilleridir. Zeminlerin daha kaliteli olması ve uzun zaman kullanılabilmesi için zemin

Karo Halılar

Karo Halı Döşeme İstediğiniz bir mekânda şık ve düzenli bir görüntü elde etmek istiyorsanız karo halılar tam da size göre! Peki nedir bu karo halılar? Karo halılar, iç içe geçebilen tabakalardan/parçalardan oluşan adını üstünde taşıyan

Köşe Kapak Profilleri

Dilatasyon Köşe Kapak Profili Dilatasyon Köşe Kapak Profilleri binalar için işlevsel olan uygulamalardandır. Genel olarak duvarların ve kolonların köşelerine yapılmaktadır. Yapılma amacı ise ihtimal dahilinde olan hasarları en aza indirmektir. Köşe kısımlarının daha düzenli ve

Paslanmaz Zemin

Paslanmaz Zemin, Duvar & Tavan, Köşe Kapaklar Paslanmaz zemin, duvar & tavan, köşe kapaklar betonarme yapılar için büyük öneme sahip olan işlemlerdir. Kullanılan malzemelerin paslanma ve işlevini yitirme durumları söz konusu olduğu için kapak seçimlerinde

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum