Otopark Zemin Dilatasyon Profilleri

Dilatasyon profilleri son zamanlarda değer kazanan uygulamalardandır. Dilatasyon boşlukları çoğu betonarme yapılarda kullanılmaktadır. Yapılmasında ki temel neden ise istenmeyen zararların ve problemlerin engellemesini sağlamaktır. Dilatasyon profillerinin en yaygın kullanıldığı alanlardan biride otoparklardır. Otopark zemin dilatasyon profilleri için en uygun olan profilin seçilmesinin önemi büyüktür. Bu noktada zemin üzerinden geçecek olan yükün cinsinin belirlenmesi sonucunda otopark zemin dilatasyon profilleri seçilmektedir. Aynı zamanda gereken hareket kabiliyetine uyum sağlayabilecek potansiyelde bir profil seçilmektedir. En doğru şekilde hesaplanması gerekmektedir. Bu yüzden en uygun profil  seçilmeli ve titizlikle uygulanmalıdır.

Zemin Dilatasyon Profilleri

Otopark Zemin Dilatasyon Profilleri

Dilatasyon profilleri farklı malzemelerden ve ürünlerden yapılabilir. Yük hesabı yapılarak en uygun dilatasyon profiline karar verildikten sonra uygulaması konusunda dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu profillerin herhangi bir hasar almaması oldukça önemlidir. Kaplama malzemesinin üzerine olacak şekilde uygulanmalıdır. Uygulanan profillerin kanat kısımlarının iyi şekilde monte edilmesi gerekir. Tamamen sabitlendiğinden ve monte edildiğinden emin olunması gerekir. Uygulama öncesinde alanın hazırlanması ve alanın ölçülerine göre profil seçimi yapılmalıdır. Otopark zemin dilatasyon profillerinin sağlam bir şekilde monte edilmesi çok kritik olan bir detaydır. Bu sebeple profesyonel kişiler tarafından güvenilir bir şekilde monte işlemleri yapılmalıdır.

Dilatasyon Profilleri Neden Önemli?

Otopark gibi alanlarda güvenlik ve yapıların sağlamlığı konusuna daha bir hassasiyet gösterilmektedir. Çünkü taşınan yükler gereğinden fazla olabilmektedir. Tonlarca yükün kaldırılamaması sonucunda ise otoparkların zeminlerinde ve yapıda hareketlenmeler olabilir. Bunun önüne geçilmesi açısından otopark zemin profilleri büyük öneme sahiptir. Alanın daha fazla yük kapasitesinin artmasına ve güvenliğin sağlanmasına katkı sağlamaktadır. Bu sebeple de otopark ve benzeri alanlarda dilatasyon profilleri en gerekli uygulamalardan olmuştur. Yapıların daha sağlam inşa edilmesi ve uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilmesi açısından avantajlar sunan bir uygulamadır. Üzerinde taşınan yüklerin binaya herhangi bir hasar vermemesi ve herhangi bir problem yaratmaması açısından son derce önemli olan  dilatasyon profilleri, son yıllarda zorunlu hale gelen bir sistem olarak görmek mümkündür.

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum