Akustik duvar ve tavan kaplamaları, duvar ve tavanların akustik ses emici kumaşlarla kaplanmasıyla oluşturulan panellerdir.

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtım özelliğine sahiptir. Akustik kaplama ürünleri darbeye dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları için kullanılan ses yalıtımına sahip ürünler darbeye de dayanıklıdırlar.

Akustik duvar ve tavan kaplamaları birçok çeşide sahiptir. İstenilen mekâna uygunluğuna ve istenilen özelliklere göre farklı çeşitlerde uygulanabilmektedir.

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, tavana yapılacağı zaman asılı bir şekilde yapılabilmekle birlikte duvara yapılmak istendiğinde monte edilerek uygulanabilir. Bunun yanında yapıştırma ile de uygulanabilen akustik duvar ve tavan kaplamaları, bu yöntemle diğer uygulama yöntemlerine göre çok daha kolay uygulanabilmektedir.

Akustik duvar ve tavan kaplamaları yapıştırma işlemiyle uygulanmak istendiğinde, yapışkanlı olan kumaş panellerin yapışkan kağıtlarını çıkartarak doğrudan uygulama yapılabilir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları ses yalıtımını sağlar. Bu nedenle, özellikle sinema, stüdyo, toplantı odası, ofis gibi mekânlarda sık sık tercih ediliyor. Bunun yanında akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtımına ek olarak mekânın dekoratif olmasına da katkı sağlamış oluyor.

Ses yalıtımının yanında mekânın dekorasyonuna da katkı sağlanmak istendiğinde akustik duvar ve tavan kaplamaları yardımınıza koşmaktadır. Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtımını sağlarken mekânın dekoratif görünmesine de yardımcı olur. Hem ses yalıtımının hem de dekorasyonun önemli olduğu mekânlarda akustik duvar ve tavan kaplamaları çok sık tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Bu mekânlara, sinema, tiyatro, kültür merkezi, müzik stüdyoları ve konferans salonları örnek olarak verilebilir.

Mekanınızda akustik duvar ve tavan kaplamaları seçmek için hangi nedenler var? Veya mekânınızda akustik duvar ve tavan kaplamaları kullanmaya karar verdiğinizde hangi özellikleri kazanmış olacaksınız? Gelin, bir bakalım.

• Temizliği kolaydır.
• Ses yalıtımı sağlar.
• Mekânın dekorasyonuna katkı sağlar.
• Uzun ömürlüdür.
• Suya, renk değişimine ve darbelere karşı dayanıklıdır.

Akustik duvar ve tavan kaplamaları ile siz de istediğiniz mekânda ses yalıtımını engellerken mekâna şık bir görüntü katın!

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum