Tesviye şapı adıyla daha çok duyduğumuz serflenin, birçok isimle karşımıza çıkıyor. Akıllı şap veya cıvalı şap olarak da adlandırılan tesviye şapı; çimento yapı malzemesi kullanılarak zeminin düzeltilmesini sağlayan bir malzemedir. Tesviye şapı en çok PVC zemin kaplamalarında kullanılır ve kullanılması da gereklidir. Çünkü tesviye şapı sayesinde zemin pürüzsüz ve düzgün olur. Eğer tesviye şapı kullanılmazsa zemindeki pürüzler ve hasarlar, zemini kaplayan malzemenin üzerinden de gözükecektir. Bu nedenle zemin pürüzlü olacaktır ve düzgün gözükmeyecektir.

Tesviye Şapı Neden Kullanılmalıdır?

Tesviye şapı kullanılmadığında, zeminin kötü durmasına neden olur ve zeminin kullanım ömrünü azaltır. Hem düzgün ve pürüzsüz bir zemin olması hem de zeminin uzun ömürlü olması için tesviye şapı mutlaka kullanılmalıdır.

Tesviye şapı, zemindeki pürüzleri ve hasarların kaplama üzerinden gözükmemesi ve zeminin pürüzsüz, düzgün olması için kullanılır. Bunun yanı sıra, kaplama öncesinde kaplamayı taşıyacak bir zemin oluşturmak için de kullanılabilir. Ayrıca zeminde aşınma tabakası oluşturmak için de tesviye şapı kullanılabilir.

Tesviye şapı kullanılmak istendiğinde, ne için kullandığınıza ve tesviye şapının özelliklerine iyi hâkim olunmalıdır. Bunun için tesviye şapının genel özelliklerini sizlerle paylaşalım:

Tesviye Şapının Özellikleri

• Tesviye şapı akıcı bir malzemedir. Bu nedenle zemine döküldüğünde kolay bir şekilde yayılır ve şekil alır.
• Dayanıklı bir malzemedir.
• Zeminin pürüzsüz ve düzgün olmasını sağlar.
• Zemine eşit miktarda yayılım sağlar. Bu nedenle zemine ne kadar tesviye şapı döküleceği iyi ayarlanmalıdır. Az dökülmesi halinde zemin için yetersiz kalacak ve ince olacaktır.
• Şap astarından sonra tesviye şapı dökülmelidir. Tesviye şapının eşit bir şekilde zeminde dağılmasını sağlayan şap astarıdır.
• Tesviye şapının yaygın kullanım amacı zeminin düzgün ve pürüzsüz olmasını sağlamasıdır.

Tesviye şapı ile zeminler daha pürüzsüz ve daha düzgün! Sizde göze daha çok hitap eden düzgün zeminlere sahip olmak için tesviye şapı tercih edebilirsiniz. Siz zahmet etmeyin, biz halledelim! Alanında deneyimli çalışma arkadaşlarımız ile hizmetinizdeyiz.

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum