Serflenin (Tesviye Şapı)

Tesviye şapı adıyla daha çok duyduğumuz serflenin, birçok isimle karşımıza çıkıyor. Akıllı şap veya cıvalı şap olarak da adlandırılan tesviye şapı; çimento yapı malzemesi kullanılarak zeminin düzeltilmesini sağlayan bir malzemedir. Tesviye şapı en çok PVC zemin kaplamalarında kullanılır ve kullanılması da gereklidir. Çünkü tesviye şapı sayesinde zemin pürüzsüz ve düzgün olur. Eğer tesviye şapı kullanılmazsa zemindeki pürüzler ve hasarlar, zemini kaplayan malzemenin üzerinden de gözükecektir. Bu nedenle zemin pürüzlü olacaktır ve düzgün gözükmeyecektir.

Tesviye Şapı Neden Kullanılmalıdır?

Tesviye şapı kullanılmadığında, zeminin kötü durmasına neden olur ve zeminin kullanım ömrünü azaltır. Hem düzgün ve pürüzsüz bir zemin olması hem de zeminin uzun ömürlü olması için tesviye şapı mutlaka kullanılmalıdır.

Tesviye şapı, zemindeki pürüzleri ve hasarların kaplama üzerinden gözükmemesi ve zeminin pürüzsüz, düzgün olması için kullanılır. Bunun yanı sıra, kaplama öncesinde kaplamayı taşıyacak bir zemin oluşturmak için de kullanılabilir. Ayrıca zeminde aşınma tabakası oluşturmak için de tesviye şapı kullanılabilir.

Tesviye şapı kullanılmak istendiğinde, ne için kullandığınıza ve tesviye şapının özelliklerine iyi hâkim olunmalıdır. Bunun için tesviye şapının genel özelliklerini sizlerle paylaşalım:

Tesviye Şapının Özellikleri

• Tesviye şapı akıcı bir malzemedir. Bu nedenle zemine döküldüğünde kolay bir şekilde yayılır ve şekil alır.
• Dayanıklı bir malzemedir.
• Zeminin pürüzsüz ve düzgün olmasını sağlar.
• Zemine eşit miktarda yayılım sağlar. Bu nedenle zemine ne kadar tesviye şapı döküleceği iyi ayarlanmalıdır. Az dökülmesi halinde zemin için yetersiz kalacak ve ince olacaktır.
• Şap astarından sonra tesviye şapı dökülmelidir. Tesviye şapının eşit bir şekilde zeminde dağılmasını sağlayan şap astarıdır.
• Tesviye şapının yaygın kullanım amacı zeminin düzgün ve pürüzsüz olmasını sağlamasıdır.

Tesviye şapı ile zeminler daha pürüzsüz ve daha düzgün! Sizde göze daha çok hitap eden düzgün zeminlere sahip olmak için tesviye şapı tercih edebilirsiniz. Siz zahmet etmeyin, biz halledelim! Alanında deneyimli çalışma arkadaşlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Dilatasyon

Paslanmaz Zemin

Paslanmaz Zemin, Duvar & Tavan, Köşe Kapaklar Paslanmaz zemin, duvar & tavan, köşe kapaklar betonarme yapılar için büyük öneme sahip olan işlemlerdir. Kullanılan malzemelerin paslanma ve işlevini yitirme durumları söz konusu olduğu için kapak seçimlerinde

Akustik Duvar ve Tavan Kaplamaları

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, duvar ve tavanların akustik ses emici kumaşlarla kaplanmasıyla oluşturulan panellerdir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtım özelliğine sahiptir. Akustik kaplama ürünleri darbeye dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Akustik duvar ve

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme Yükseltilmiş döşeme, zaten var olan bir döşemenin üzerine yapılan ikinci döşeme olarak açıklanabilir. Farklı bir deyişle, yapılmış olan bir döşemenin üzerine, yeniden yapılan döşeme olarak da açıklayabiliriz. Günümüzde inşaat sektörüne bakıldığında, yükseltilmiş döşeme

Dilatasyon Profili Fiyat

Dilatasyon Profili Fiyat Dilatasyon profili fiyat farklı faktörlere göre değişim göstermektedir. Bu faktörlerin en belirleyicisi ise boşluğun uzunluğu ve hangi maddenin kullanıldığıdır. En kesin fiyat için boşluğun ölçülerinin belirtilmesi gerekir. He yıl belirli fiyatlar belirtilmektedir.

Dilatasyon Nasıl Uygulanır?

Dilatasyon Dilatasyon farklı alanlarda bulunan bir kavram olmasının yanı sıra inşaat sektöründe, birbirine aşırı yakın olan imalatların birbirinden ayrılması için oluşturulan boşluklara verilen bir isimdir. Yapılar oluşturulurken dilatasyon kurallarına uygun olacak şekilde oluşturulmalıdır. Dilatasyon konusunda

Karo Halılar

Karo Halı Döşeme İstediğiniz bir mekânda şık ve düzenli bir görüntü elde etmek istiyorsanız karo halılar tam da size göre! Peki nedir bu karo halılar? Karo halılar, iç içe geçebilen tabakalardan/parçalardan oluşan adını üstünde taşıyan

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum