Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme, zaten var olan bir döşemenin üzerine yapılan ikinci döşeme olarak açıklanabilir. Farklı bir deyişle, yapılmış olan bir döşemenin üzerine, yeniden yapılan döşeme olarak da açıklayabiliriz.

Günümüzde inşaat sektörüne bakıldığında, yükseltilmiş döşeme ihtiyacının arttığını söylemek mümkündür. Çünkü inşaat bitiminde gerçekleştirilmiş bir döşeme bulunur. Bu döşeme mekânda bulunacak olan kişiler tarafından beğenilmediğinde veya belli nedenlerden dolayı değiştirilmek istendiğinde genellikle maliyeti düşürmek amacıyla yükseltilmiş döşeme tercih edilir.

Bu gibi durumlarda yükseltilmiş döşeme tercih edilmesi maliyet açısından da daha uyguna geleceği gibi kablo, boru gibi malzemelerin geçişine de olanak sağlar. Maliyeti düşürmesiyle birlikte, bu malzemelerin geçişine de olanak sağladığı için, elektrik gibi durumların daha kolay ve az maliyetli çözülmesine de yardımcı olur.

Maliyet düşüklüğü ve kablo, boru gibi malzemelerin geçişine olanak vermesiyle; yükseltilmiş döşeme kullanım alanlarını her geçen gün arttırmaktadır. Gerek ofislerde gerek okullarda yükseltilmiş döşeme kullanılabileceği gibi, hastanelerde, fabrika veya alışveriş merkezleri gibi birçok mekânda kullanımı mevcuttur.

Aslında döşeme yapılmış zemin üzerine hemen hemen her mekânda yükseltilmiş döşeme yapılabilir. Böylece yükseltilmiş döşeme hem istenen tarzda mekânın yeniden dizayn edilmesine olanak sağlar hem de maliyeti düşürür.

Ayrıca yükseltilmiş döşeme, iklimlendirme sistemleri verimini de arttırmak amacıyla da kullanılabilir. Kabloların döşeme üzerinden geçirilmesi, iklimlendirme sistemlerinin verimini düşürür. Bu nedenle, yükseltilmiş döşeme yardımıyla verim arttırılabilir, kablolar yükseltilmiş döşeme aracılığıyla döşeme altından geçirilmiş olur.

Yükseltilmiş döşeme kullanıldığında birçok avantajdan yararlanma şansına sahip olursunuz:
• Mekânda maliyeti düşük değişiklikler yapabilir, yapılan döşemeleri değiştirmeden kendi tarzınıza uygun yeni döşemeye sahip olabilirsiniz.
• Kablo, boru gibi malzemeler döşeme altından geçeceği için görüntü kirliliği oluşmaz, mekân daha şık görünüşe ulaşmış olur.
• Elektrik gibi tesisat işlemleri daha kolay yapılabilecektir.
• Kısa sürede yükseltilmiş döşeme gerçekleştirilebilir, yapılışı kısa süre alır.
• İstenilen şekilde mekânın dizayn edilebilir olmasını sağlar.

Bir mekânı kiraladınız veya satın aldınız fakat döşemelerini beğenmediniz. Canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü yükseltilmiş döşeme rahatlığı var! Yükseltilmiş döşemeyle, az maliyetle mekâna istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.

Dilatasyon

Karo Halılar

Karo Halı Döşeme İstediğiniz bir mekânda şık ve düzenli bir görüntü elde etmek istiyorsanız karo halılar tam da size göre! Peki nedir bu karo halılar? Karo halılar, iç içe geçebilen tabakalardan/parçalardan oluşan adını üstünde taşıyan

Zemin Kapak Profilleri

Zemin Kapak Profilleri Zemin kapak profilleri inşaat sektörü için önemli olan uygulamalar içerisinde yer alır. Dilatasyon işlemi sonrasında yaygın olarak yapılan işlem zemin kapak profilleridir. Zeminlerin daha kaliteli olması ve uzun zaman kullanılabilmesi için zemin

Dilatasyonların Önemi

Dilatasyonların Önemi Dilatasyonların önemi yapılarda imar sürecinde bırakılması gereken boşluklardır. İmar sürecinde dilatasyon işlemlerine gerekli önem verilmeli ve ihmal edilmemelidir. Dilatasyon sayesinde birçok olumsuzluğun önüne geçilebilir veya olumsuzluklar tamamen önlenebilir. Dilatasyonun önemi gerek yatay gerek

Dilatasyon Profili

Dilatasyon Profili Dilatasyon profili kısaca tanımlamak gerekirse, dilatasyon boşluklarına yerleştirilen profillere verilen isimdir. Betonarme yapılarda binaların daha uzun ömürlü olması açısından dilatasyon işlemi uygulanmaktadır. Dilatasyon işlemi için bırakılan boşluklara dilatasyon profili yerleştirilmesi, çok daha yarar

Dilatasyon Profilleri

Dilatasyon Profilleri Dilatasyon inşaat sektöründe kullanılan ve büyük öneme sahip olan bir terimdir. Dilatasyon işlemi, sıcaklık değişimleri nedeniyle oluşan çatlakları ve genel hasarları en aza indirmek amacıyla yapılmaktadır. Dilatasyon işlemi için yapılan boşlukları doldurmak amacıyla

Akustik Duvar ve Tavan Kaplamaları

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, duvar ve tavanların akustik ses emici kumaşlarla kaplanmasıyla oluşturulan panellerdir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtım özelliğine sahiptir. Akustik kaplama ürünleri darbeye dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Akustik duvar ve

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum