Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme, zaten var olan bir döşemenin üzerine yapılan ikinci döşeme olarak açıklanabilir. Farklı bir deyişle, yapılmış olan bir döşemenin üzerine, yeniden yapılan döşeme olarak da açıklayabiliriz.

Günümüzde inşaat sektörüne bakıldığında, yükseltilmiş döşeme ihtiyacının arttığını söylemek mümkündür. Çünkü inşaat bitiminde gerçekleştirilmiş bir döşeme bulunur. Bu döşeme mekânda bulunacak olan kişiler tarafından beğenilmediğinde veya belli nedenlerden dolayı değiştirilmek istendiğinde genellikle maliyeti düşürmek amacıyla yükseltilmiş döşeme tercih edilir.

Bu gibi durumlarda yükseltilmiş döşeme tercih edilmesi maliyet açısından da daha uyguna geleceği gibi kablo, boru gibi malzemelerin geçişine de olanak sağlar. Maliyeti düşürmesiyle birlikte, bu malzemelerin geçişine de olanak sağladığı için, elektrik gibi durumların daha kolay ve az maliyetli çözülmesine de yardımcı olur.

Maliyet düşüklüğü ve kablo, boru gibi malzemelerin geçişine olanak vermesiyle; yükseltilmiş döşeme kullanım alanlarını her geçen gün arttırmaktadır. Gerek ofislerde gerek okullarda yükseltilmiş döşeme kullanılabileceği gibi, hastanelerde, fabrika veya alışveriş merkezleri gibi birçok mekânda kullanımı mevcuttur.

Aslında döşeme yapılmış zemin üzerine hemen hemen her mekânda yükseltilmiş döşeme yapılabilir. Böylece yükseltilmiş döşeme hem istenen tarzda mekânın yeniden dizayn edilmesine olanak sağlar hem de maliyeti düşürür.

Ayrıca yükseltilmiş döşeme, iklimlendirme sistemleri verimini de arttırmak amacıyla da kullanılabilir. Kabloların döşeme üzerinden geçirilmesi, iklimlendirme sistemlerinin verimini düşürür. Bu nedenle, yükseltilmiş döşeme yardımıyla verim arttırılabilir, kablolar yükseltilmiş döşeme aracılığıyla döşeme altından geçirilmiş olur.

Yükseltilmiş döşeme kullanıldığında birçok avantajdan yararlanma şansına sahip olursunuz:
• Mekânda maliyeti düşük değişiklikler yapabilir, yapılan döşemeleri değiştirmeden kendi tarzınıza uygun yeni döşemeye sahip olabilirsiniz.
• Kablo, boru gibi malzemeler döşeme altından geçeceği için görüntü kirliliği oluşmaz, mekân daha şık görünüşe ulaşmış olur.
• Elektrik gibi tesisat işlemleri daha kolay yapılabilecektir.
• Kısa sürede yükseltilmiş döşeme gerçekleştirilebilir, yapılışı kısa süre alır.
• İstenilen şekilde mekânın dizayn edilebilir olmasını sağlar.

Bir mekânı kiraladınız veya satın aldınız fakat döşemelerini beğenmediniz. Canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü yükseltilmiş döşeme rahatlığı var! Yükseltilmiş döşemeyle, az maliyetle mekâna istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.

Dilatasyon

İthal Duvar Kağıtları

Evlerimizde, iş yerlerimizde veya ofislerimizde kendi tarzımızı yansıtmak, kendi stilimizi ortaya çıkarmak istediğimizde yardımımıza hemen duvar kağıtları koşar. Duvar kağıtları, daha kolay ve maliyetli bir şekilde mekâna şık bir görüntü katar. Bu nedenle duvar kağıtları

Dilatasyon Çıtası

Dilatasyon Profilleri Dilatasyon büyük betonarme ve çelik konstrüksiyonlu binalarda deprem, zemindeki oynamalardan dolayı , binalardaki genleşme gibi fiziksel hareketlerde binanın hasar görmemesi için ana taşıyıcılar ile binanın yapısının bağlantı noktalarında kullanılan malzemeleri kapsamaktadır. Ana taşıyıcılar

Dilatasyon Profili

Dilatasyon Profili Dilatasyon profili kısaca tanımlamak gerekirse, dilatasyon boşluklarına yerleştirilen profillere verilen isimdir. Betonarme yapılarda binaların daha uzun ömürlü olması açısından dilatasyon işlemi uygulanmaktadır. Dilatasyon işlemi için bırakılan boşluklara dilatasyon profili yerleştirilmesi, çok daha yarar

Akustik Duvar ve Tavan Kaplamaları

Akustik duvar ve tavan kaplamaları, duvar ve tavanların akustik ses emici kumaşlarla kaplanmasıyla oluşturulan panellerdir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları, ses yalıtım özelliğine sahiptir. Akustik kaplama ürünleri darbeye dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Akustik duvar ve

Duvar Kaplama Profilleri

Duvar kaplama profili ile siz de artık istediğiniz her yerde modern, şık ve göz alıcı bir mekân elde edebilirsiniz! Duvar kaplama profili, MDF üzerine PVC kaplama yapılarak elde edilen bir üründür. MDF malzemesi, yoğun lif

Kompakt Kapı ve Bölme Sistemleri

Kompakt kapı ve bölme sistemleri her gün kullandığımız çoğu mekânda karşımıza çıkıyor. Özellikle alışveriş merkezlerinde, okullarda, spor salonlarında ve sık sık toplumun tercih ettiği birçok mekânda. Özellikle bu mekânlarda WC yani tuvaletlerde karşımıza çıkıyor. Kompakt

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum