Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme, zaten var olan bir döşemenin üzerine yapılan ikinci döşeme olarak açıklanabilir. Farklı bir deyişle, yapılmış olan bir döşemenin üzerine, yeniden yapılan döşeme olarak da açıklayabiliriz.

Günümüzde inşaat sektörüne bakıldığında, yükseltilmiş döşeme ihtiyacının arttığını söylemek mümkündür. Çünkü inşaat bitiminde gerçekleştirilmiş bir döşeme bulunur. Bu döşeme mekânda bulunacak olan kişiler tarafından beğenilmediğinde veya belli nedenlerden dolayı değiştirilmek istendiğinde genellikle maliyeti düşürmek amacıyla yükseltilmiş döşeme tercih edilir.

Bu gibi durumlarda yükseltilmiş döşeme tercih edilmesi maliyet açısından da daha uyguna geleceği gibi kablo, boru gibi malzemelerin geçişine de olanak sağlar. Maliyeti düşürmesiyle birlikte, bu malzemelerin geçişine de olanak sağladığı için, elektrik gibi durumların daha kolay ve az maliyetli çözülmesine de yardımcı olur.

Maliyet düşüklüğü ve kablo, boru gibi malzemelerin geçişine olanak vermesiyle; yükseltilmiş döşeme kullanım alanlarını her geçen gün arttırmaktadır. Gerek ofislerde gerek okullarda yükseltilmiş döşeme kullanılabileceği gibi, hastanelerde, fabrika veya alışveriş merkezleri gibi birçok mekânda kullanımı mevcuttur.

Aslında döşeme yapılmış zemin üzerine hemen hemen her mekânda yükseltilmiş döşeme yapılabilir. Böylece yükseltilmiş döşeme hem istenen tarzda mekânın yeniden dizayn edilmesine olanak sağlar hem de maliyeti düşürür.

Ayrıca yükseltilmiş döşeme, iklimlendirme sistemleri verimini de arttırmak amacıyla da kullanılabilir. Kabloların döşeme üzerinden geçirilmesi, iklimlendirme sistemlerinin verimini düşürür. Bu nedenle, yükseltilmiş döşeme yardımıyla verim arttırılabilir, kablolar yükseltilmiş döşeme aracılığıyla döşeme altından geçirilmiş olur.

Yükseltilmiş döşeme kullanıldığında birçok avantajdan yararlanma şansına sahip olursunuz:
• Mekânda maliyeti düşük değişiklikler yapabilir, yapılan döşemeleri değiştirmeden kendi tarzınıza uygun yeni döşemeye sahip olabilirsiniz.
• Kablo, boru gibi malzemeler döşeme altından geçeceği için görüntü kirliliği oluşmaz, mekân daha şık görünüşe ulaşmış olur.
• Elektrik gibi tesisat işlemleri daha kolay yapılabilecektir.
• Kısa sürede yükseltilmiş döşeme gerçekleştirilebilir, yapılışı kısa süre alır.
• İstenilen şekilde mekânın dizayn edilebilir olmasını sağlar.

Bir mekânı kiraladınız veya satın aldınız fakat döşemelerini beğenmediniz. Canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü yükseltilmiş döşeme rahatlığı var! Yükseltilmiş döşemeyle, az maliyetle mekâna istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.

Dilatasyon

Dilatasyon Malzemeleri

Dilatasyon Malzemeleri Dilatasyon malzemeleri imar yapılarında tercih edilen ve gerekli olan bir boşluk bırakma çalışmasındaki gerekli malzemelerdir. Yapılarda bazı olası nedenlerden dolayı oluşabilecek çökme, göçme veya yıkım gibi olumsuz durumların önüne geçebilmek amacıyla dilatasyonlara başvurulur.

Dilatasyon Profili Fiyat

Dilatasyon Profili Fiyat Dilatasyon profili fiyat farklı faktörlere göre değişim göstermektedir. Bu faktörlerin en belirleyicisi ise boşluğun uzunluğu ve hangi maddenin kullanıldığıdır. En kesin fiyat için boşluğun ölçülerinin belirtilmesi gerekir. He yıl belirli fiyatlar belirtilmektedir.

Duvar Tavan Kapak Profilleri

Duvar Tavan Kapak Profilleri Duvar tavan kapak profilleri son zamanlarda yapılan binalarda dilatasyon boşluklarının kapatılmasında en çok kullanılan tekniktir. Kapak profilleri daha kolay ve kullanışlı olmasının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de inşaat sektöründe en

Dilatasyon Nedir?

Dilatasyon Nedir? Dilatasyon Nedir : Türkçe ‘de genleşme, genişleme anlamlarına gelen dilatasyon, birbirine sınırı olan imar yapılarında, özellikle büyük ve geniş projelere sahip imar yapılarında, bırakılan boşluklardır. Bu boşluklar(dilatasyonlar), yatay veya düşey bir biçimde olabilmekte

PVC Zemin Kaplamaları

PVC Zemin Kaplamaları PVC zemin kaplamaları, zemin kaplama için en çok tercih edilen bir kaplama türüdür. PVC zemin kaplamaları hakkında bilgiler öncesinde, kısaltılmış hali PVC olan kelimenin ne anlama geldiğini öğrenelim. PVC, polivinil klorür adlı

Kurumsal Mobilya Sistemleri

Kurumsal mobilya sistemleri birçok avantajı yanında getiriyor. Dilediğiniz kurumsal mobilya sistemleri ile istediğiniz tarz, renk, modelde istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Hem de sadece ulaşmak ile kalmadan birçok avantajı da yakalayabilirsiniz. Öncelikle kurumsal mobilya sistemleri dediğimizde adından

WhatsApp
Şimdi Ara
v
Konum